Lietuva yra TEQ!

Lietuva yra TEQ!

Kas yra Tekbolas?

Tekbolas yra su futbolu susijusi sporto šaka, žaidžiama ant specialiai išlenkto stalo(„Teq“ stalo), kuri pritraukia vis daugiau sportininkų bei sporto entuziastų išįvairių pasaulio šalių.

Tekbolas vis dar jauna sporto šaka, kuri buvo sukurta Vengrijoje 2012-ais, tačiau ypač išpopuliarėjo pastaraisiais metais, kuomet tekbolą į savo treniruočių procesus įtraukė didžiausi futbolo klubai pasaulyje, tokie kaip „Paris Saint-Germain“, „Real Madrid“, „Barcelona“, „Chelsea“, „Bayern“, „Manchester United“, „AC Milan“ ir kiti.

Messi žaidžia tekbolą PSG komandos treniruotėje

Tekbolo stalai jau tampa neatsiejama dalis ir rinktinių treniruočių stovyklose. Savo treniruočių procesuose tekbolo stalais jau naudojasi vienos stipriausiųpasaulio rinktinių Brazilija, Italija, Belgija, Olandija, Lenkija ir kitos.

Neymaras vienas iš tekbolo žaidėjų ir ambasadorių

Tekbolo taisyklės

Tekbolas yra žaidžiamas vienas prieš vieną arba komandose du prieš du. Tekbolo taisyklės nėra sudėtingos, reikia pataikyti kamuolį į kitą stalo pusę, panaudojant bet kurią kūno vietą, išskyrus rankas. Prieš perduodant kamuolį į oponento stalopusę, kamuolys gali būti priliestas daugiausiai tris kartus, tačiau negalima liesti kamuolio dukart iš eilės su ta pačia kūno dalimi. Stalo arba varžovo liesti taip negalima. Jei žaidžiama du prieš du, kiekvieną kartą kamuolį paduoti turivis kitas komandos žaidėjas.


Para Tekbolas

Tekbolas yra skirtas visiems ir šios sporto šakos vizija ir vertybės yra, kad jis būtų prieinamas ir negalią turintiems žmonėms. Todėl visos taisyklės yra pritaikytos atitinkamai, kurios leidžia konkuruoti negalią turintiems sportininkams tiek vienetų, tiek dvejetų varžybose.

Para Teqball žaidėjai

Tekbolo sporto šakos privalumai bei populiarinimas

Šioje sporto šakoje yra ypač lavinami sportininko techniniai įgūdžiai, koncentracija bei ištvermė. Tekbolas ypač naudingas jauno amžiaus vaikams, kurie žaisdami tekbolą lavina visus svarbiausius įgūdžius, kurie yra reikalingi norint tapti aukšto meistriškumo sportininkais. Dažnu atveju tekbolo sporto šaka gali būti naudojama kaip pramoga, tačiau daugelis žaidžiančių tekbolą šį žaidimą įvardina kaip treniravimasi nesitreniruojant. Nepaisant tiesiog puikiai leidžiamo laiko,žaidžiant su draugais, yra visuomet lavinami tiek techniniai įgūdžiai, tiekgreitas gebėjimas priimti teisingus sprendimus bei sveikatos gerinimas aktyviai leidžiant laiką.

Neveltuišis sportas tampa vis labiau populiarėjantis ir geriausių pasaulio futbolininkųtarpe, kurie tekbolo stalus jau statosi tiesiog savo namų kiemuose.

Daugelis pasaulinių futbolo žvaigždžių pasirinko tekbolo sporto šaką

Norint žaisti tekbolą nereikia surinkti komandos iš 11 žaidėjų, užtenka vieno draugoir jūs jau pasiruošę varžytis. Taip pat nereikia specialių sąlygų ar infrastruktūros norint užsiimti šia sporto šaka. Tekbolas gali būti žaidžiamas tiek sporto ar mokyklos salėje, tiek namo kieme, parke ar paplūdimyje antsmėlio.

Kadangi Tekbolas yra visiškai nekontaktinis sportas, traumų rizika sumažėja iki labai minimalios, todėl šis sportas yra puikiai tinkantis įvairioms amžiaus grupėms,tekbolą gali žaisti tiek jauni, tiek seni, tiek vyrai, moterys ir vaikai.

Kiekvienas nors kartą išbandęs šią sporto šaką, apibūdina ją kaip labai įtraukiančią ir labai sužadinančią norą varžytis.

Tekbolo populiarumas sparčiai didėja ir socialiniuose tinkluose, net ir tarp tokių pasaulio garsenybių kaip Davidas Beckhamas, Justinas Bieberis ar Adamas Levine‘as.

Justin Bieber taip pat žaidžia tekbolą.

Tekbolo plėtra bei ateities planai

Šiuo metu Tekbolo nacionalinę federaciją yra įsteigusios 116 valstybių, tarp kurių ir Lietuva.

Pasaulyjej au yra susikūrusių daugiau kaip 2000 tekbolo klubų bei daugiau kaip 1600 FITEQ pripažintų tekbolo teisėjų.

Taip pat jau yra suorganizuoti 3 Pasaulio čempionatai, kurie įvyko 2017,2018 bei 2019 metais.

Visai neseniai Tekbolas įtrauktas į Europos žaidynes, kurios įvyks 2023 metaisLenkijoje. Iki to laiko Lietuvos Tekbolo federacija tikisi šioms žaidynėms deleguoti ir mūsų šalies sportininkus.

Tekbolas tapo greičiausiai pasaulyje pripažinta sporto šaka 2018 m. Rugpjūčio mėn., Kaiaukščiausią jos valdymo organą FITEQ oficialiai pripažino Azijos olimpinis komitetas (OCA). 2019 m. Birželio mėn. Jį oficialiai pripažino Afrikos nacionalinių olimpinių komitetų asociacija (ANOCA), o 2020 m. ir Okeanijos sporto federacijų organizacija (OSFO).

Vienas pagrindinių nacionalinės Tekbolo federacijos – FITEQ tikslų, kad Tekbolo sportošaka būtų įtraukta į Olimpines žaidynes. Federacija nestokoja vilčių šį tikslą įgyvendinti jau 2028 metais vyksiančioje Olimpiadoje Los Andžele.


Jau Lietuvoje!

"Šiai dienai jau daugiau kaip 16 futbolo klubų ir akademijų nusprendė prisijungti prie Tekbolo populiarinimo programos. Visi šie klubai ir akademijos gaus nemokamą tekbolo stalą ir galės išbandyti savo jėgas šioje naujoje sporto šakoje"

Lietuvos tekbolo federacijos vienas iš steigėju - Arnoldas Mauragas

Nori Priregistruoti savo futbolo komandą ar akademiją?

Įtrauk savo visą futbolo komandą/Akademiją į pOPULIARIAUSIĄ FUTBOLO ATMAINĄ PASAULYJE!
REGISTRACIJA
Futbolo įGūdžių tobulinimas
KOMANDOS NARIŲ ĮTRAUKIMAS
Komandos prekės ženklo kūrimas